Скопјанка исчезнала во Лос Анџелес, полицијата една недела трага по неа

Скопјанка исчезнала во Лос Анџелес, полицијата една недела трага по неа


Една недела по Адеа Шабани трага полицијата во Лос Анџелес, нејзините пријатели, нејзината мајка која од Македонија веднаш по изчезнувањето отпатувала во Америка и приватни детективи ангажирани од смејството Шабани, но сега за сега потрагата е без ус

Последен пат е видена во нејзиниот дом пред една недела од кога и се губи трагата. 

Шабани, во Лос Анџелес живеела веќе две години, каде студирала на позната академија за глума, а веќе и добила улога во филм минатата година.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно