СЈО: Немало обид за атентат врз Фатиме Фетаи

СЈО: Немало обид за атентат врз Фатиме Фетаи


Јавно обвинителство категорично ги демантира написите на некои медиуми во кои се тврди дека определен инцидент во село Боговиње, на 7 февруари оваа година, е поврзан со обвинителката Фатиме Фетаи.

Се шпекулираше дека во заднината на инцидентот бил обид за атентат врз неа, но официјано ова е демантирано од страна на  СЈО. 

Тие информираат дека на тој ден обвинителката ниту била во Боговиње, ниту пак тој настан има каква било поврзаност со Фетаи.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно