Синот ги одзел документите на полицајците кои го казнувале татко му

Синот ги одзел документите на полицајците кои го казнувале татко му


Во Скопје на раскрсницата на улиците „Тодор Паница" и „Вера Јоциќ" вчера при преземање мерки за сторен сообраќаен прекршок над М.А. од Скопје, неговиот син Д.Б.А. (25) ги одзел документите од двајца полициски службеници.

Против Д.Б.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно