Си играа со смртта: Се спуштија со велосипеди по најстрмната улица

Си играа со смртта: Се спуштија со велосипеди по најстрмната улица


Улицата „Балдвин“ во местото Данедин во Нов Зеланд е позната како „најстрмната улица“, па многумина „зависници од адреналин“ ја користат за разни лудории.

Некои луѓе се' прават за слава, а овие дечки можеби си играа со смртта кога на оваа улица се снимаа додека со своите мали трицикли се пуштаа по стрмната улица. 

Момче по име Харли Џоли на Јутјуб го постави видеото коа многумина ги остави без збор. Погледнете го видеото во продолжение и оценете дали овие деца се луди или храбри!


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно