Штипска тепачка пред дисокотека

Штипска тепачка пред дисокотека


Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против С.М. (27) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка телесна повреда.

Според МВР пред дискотека на улица „Партизанска“во Штип, по претходна вербална расправија, С.М. физички го нападнал Ј.К. (30) од Штип при што му нанел тешка телесна повреда во пределот на главата. 

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно