ШОКАНТНО е мал збор! Блејк Грифин од друштвените мрежи дознал дека оди во Детроит!

ШОКАНТНО е мал збор! Блејк Грифин од друштвените мрежи дознал дека оди во Детроит!


Невеојатна исповед на довчерашниот капитен на Лос Анџелес Клиперси и тоа на претставувањето на новиот тим…

Ги помина лекарските прегледи, ја испочитува бараната документација, направи трансфер, а потоа и откри дека за трејдот дознал преку друштвените мрежи!

Така изгледаше претставувањето на Блејк Грифин во центарот на Детроит! Големиот трејд помеѓу Клиперси и Пистонси кој го обележи финишот на преодниот рок во НБА лигата предизвика бројни коментари за начинот и филозофијата на работа во најсилната кошаркарска лига во вест.

„Шокантна е благ збор. Кошаркарката е бизнис, тие (клубовите) донесоа одлука. Би сакал да имав прилика да дознаам порано за размената или да имав прилика да разговарам со некој пред тоа да се случи. Навистина е лошо кога за вакво нешто ќе дознаеш преку друштвените мрежи, преку други луѓе. Посебно кога во еден клуб ќе поминете толку време. Но, на крајот на денот сето ова е само бизнис и сакам да играм таму каде што ме сакаат. Затоа сум возбуден пред новиот предизвик“, зборуваше Грифини.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно