ШОКАНТНО: 13 годишeн фудбалер трагично починал на сред натпревар

ШОКАНТНО: 13 годишeн фудбалер трагично починал на сред натпревар


Младиот фудбалер на УД Алзира, 13 годишниот Начо Барбера трагично починал откако добил срцев напад, односно застој во нормалното работење на неговото срце на сред натпревар против ЦД Еспорт.

Шокантни информации ни пристигаат од Шпанија, каде починал 13 годишно момче на сред натпревар. Младиот фудбалер на УД Алзира, 13 годишниот Начо Барбера трагично починал откако добил срцев напад, односно застој во нормалното работење на неговото срце на сред натпревар против ЦД Еспорт.

Извори од Шпанија брифираат дека момчето веднаш било спроведено до најблискиот клинички центар со цел да се обидат да му го спасат животот, но обидот завршил фатално, па момчето починалo на пат кон болницата.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно