Шестмина загинати при автобуска несреќа кај Софија

Шестмина загинати при автобуска несреќа кај Софија


Најмалку шест лица загинаа, а 20 други се повредени денеска кога автобус се превртел на автопат на 28 километри источно од Софија. Како што соопшти бугарското Министерство за здравство, меѓу повредените има и деца.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно