Серхио Агуеро знае кој е најзаслужен за неговите голови.

Серхио Агуеро знае кој е најзаслужен за неговите голови.


Манчестер Сити до разби Лестер со 5:1 во Премиер лигата, а стрелец на четири погодоци беше Серхио Агуеро.

Меѓутоа на овој натпревар Кевин Де Брујн забележа три феноменални асистенции и повторно го привлече вниманието на светската јавност.

По натпреварот Агуеро ги пофали својот соиграч Кевин Де Брујн.

„За среќа Кевин Де Брујн игра за нас и ни помага да постигнуваме погодоци. Многу сум среќен што поголемиот број од головите ги постигнувам по негови асистенции. Ја само треба да ја шутнам топката. Многу сум среќен поради него. Де Брујн е фантастичен фудбалер кој секој тим би го посакал во своите редови“, изјави Агуеро.

Манчестер Сити сега го очекува натпревар во 1/8 финалето од Лигата на шампионите против Базел.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно