Семејна драма во струшко: По расправија го расекла сопругот со нож во глава

Семејна драма во струшко: По расправија го расекла сопругот со нож во глава


Кривична пријава поднесе полицијата против Х.М.(41) од село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

-На 07.02.2018 година во село Радолишта во домот на Ј.Х. (70), при караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, којшто е син на Ј.Х., истата по упатени закани физички го нападнала Ј.Х., и со нож го расекла во пределот на главата и челото, информираат од полицијата.

Сеуште се работи на расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно