Се урна авион во Русија со 65 патници и 6 члена на екипажот

Се урна авион во Русија со 65 патници и 6 члена на екипажот


Руски авион кој превезувал 65 патници како и шест члена на екипажот се урна денеска набргу по полетувањето од аеродромот во Москва, соопштија руските безбедносни служби.

Авионот исчезнал од радарот набргу по полетувањето, а како што соопштуваат руските медиуми, во несреќата загинале сите патници. Авионот сообраќал на релација од Москва кон градот Орск.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно