Се породи Наташа Беквалац

Се породи Наташа Беквалац


Српската пејачка Наташа Бреквалац се породи денеска по 16 часот во приватна болница во Белград. Таа, според српските медиуми за утре, 1 март, закажала термин за породување со царски рез, но Катја, е родила денес, порано од планираното.

Иако првата идеја била Беквалац и нејзиниот сопруг Лука била да се породи во Виена, на крајот, сепак, се решила тоа да го направи во Белград.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно