Само што ги извадил од банка 39.000 евра , моторџии го ограбија

Само што ги извадил од банка 39.000 евра , моторџии го ограбија


Две засега непознати лица на мотоцикл денеска во околу 11 часот го ограбиле Д.К.(38) на паркинг на булевар “Јане Сандански“.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, тие на оштетениот му одзеле 2.400.000 денари, кои претходно ги извадил од банка.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно