Сакаа да влезат со автомобил во ХДЗ

Сакаа да влезат со автомобил во ХДЗ


На плоштадот „Жртви на фашизмот“ во Загреб, пред седиштето на хрватската политичка партија „Хрватска демократска заедница“ (ХДЗ), се случила сообраќајна незгода

На местото, покрај полиција, видливо е присуство и на екипи на итната медицинска помош и пожарникарски тимови. Според првичните информации, во незгодата се повредени две жени.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно