Роналдо на лето се сели во Челзи

Роналдо на лето се сели во Челзи


Кристиано Роналдо повторно е во центарот на вниманието. Веќе подолго време медиумите го селат Португалецот од „Сантиаго Бернабеу“.

Најпрво го поврзуваа со враќање во Манчстер Јунајтед, но „црвение ѓаволи“ не се заинтересирани за Роналдо откако го ангажираа Алексис Санчез.

Најновоте информации велат дека Роналдо следното лето ќе се врати во Премиер лигата и тоа во редовите на Челзи.

Според избори на британски „Мирор“, најдобриот фудбалер на светот не е среќен во Мадрид и е заинтересиран да се врати во Англија.

Наводно Реал е спремен да го искористи Португалецот како дел од трампата за да го добиеЕден Азар, а и самиот Роналдо нема ништо против да го облече синиот дрес.

Јануарскиот преоден рок завршува вечерва, но сигурно не очекува жешко лето

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно