Рикиардо најбрз во Кина

Рикиардо најбрз во Кина


Австралиецот Даниел Рикиардо, возачот на Ред Бул ја однесе победата во денешната трка за Големата награда на Кина.

Од првата позицијата на трката тргна Себастијан Фетел од Ферари, а друштво во првиот ред му правеше неговиот тимски колега Кими Раикоонен, но ниту еден од нив двајца не успеа на најдобар начин да ја искористи својата стартна позиција.Фетел немаше ден.Најнапред Ферстапен го удри, па Фетел падна неколку места.Ферстапен е казнет со 10 секунди.Тоа помина и Алонсо го “чепна“ Фетел.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно