Револверашите заменети со мафијаши кои пукаат од возило

Револверашите заменети со мафијаши кои пукаат од возило


Непознато лице од паркинг на хотел пукало во возило во движење, по што со друго возило побегнало во непознат правец.

Ова го пријавил Д.П во полиција, сопственик на возилото во кое било пукано.

Инцидентот се случил додека се движело возилото по бул.Октомвриска револуција. Д.П. не бил повреден. Причинета е материјална штета на неговото возило. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно