Разбојник со пиштол ограбил банка во скопско Маџари среде бел ден

Разбојник со пиштол ограбил банка во скопско Маџари среде бел ден


Од експозитура на Стопанска банка во скопско Маџари вчера непознат сторител со закана со пиштол одзел 4.500 евра и 196.000 денари.

Како што информира МВР, разбојништвото се случило вчера околу 09:20 часот во населбата Маџари. 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на разбојникот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно