Работа од соништата – Лего бара работник кој ќе си игра со коцки за 6.000 евра плата

Работа од соништата – Лего бара работник кој ќе си игра со коцки за 6.000 евра плата


Леголенд центарот во Бирмингхам, Велика Британија бара мајстор – градител кој ќе ги игра со коцките, а тоа тоа ќе биде платен 6.000 евра месечно.

На огласот досега се пријавиле 5.000 кандидати, но само еден ќе ја добие работата од соништата – да си игра до коцките Лего. 

„Сакате Лего и имате доволно магија во себе за да им подготвите на децата незаборавни искуства со нови модели? Сакате да ширите радост и задоволство околу себе? Пријавете се и приклучете се на тимот во Леголенд центарот“, се вели во огласот за вработување. 

Кандидатот кој ќе биде избран работното време ќе го поминува во сложување на коцките и правење градби во Лего центарот за истражување во Бирмингхам.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно