Путин се разболе, но продолжува со работа: Неговиот потпарол открива што е со рускиот претседател

Путин се разболе, но продолжува со работа: Неговиот потпарол открива што е со рускиот претседател


Потпаролот на Кремиљ Димитриј Песков рекол дека рускиот претседател Владимир Путин е болен, но и дека тоа не влијае на неговиот труд.

Пасков рекол дека Путин е настинат, но продолжува со работа. 

За потсетување, порано Песков изјавуваше дека Владимир Путин е здрав како дрен.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно