Претепан до смрт

Претепан до смрт


62 годишен штипјанец, утринава е пронајден мртов во својот дом на улицата Сутјеска. Телото го пронашол неговиот син, а случајот во полиција го пријавила сосетката.

Според Гордана Панајотова, портпарол на СВР Штип, кај штипјанецот се констaтирани видиви повреди во пределот на главата, но се уште не излегуваат со други детали. По налог на основен обвинител на разговор во полиција се повикани и задржани тројца штипјани. Каква е нивната поврзаност со настанот ќе покаже истрагата. Починатиот штипјанец бил разведен и невработен, а живеел со синот кој е во инвалидска количка.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно