Предмалку тешка сообраќајка - сообраќајот на овој патен правец се одвива отежнато

Предмалку тешка сообраќајка - сообраќајот на овој патен правец се одвива отежнато


Камион се излизга попладнево кај планинаскиот превој Буково.

Поради ова сообраќајот на овој пат се одвива по една лента. Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. 

На повисоките места има остатоци од кашeст снег. Сите забрани за тешки моторни возила се укинати до 12 часот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно