Повторно гори трговскиот центар во Кемерово каде загинаа над 60 луѓе

Повторно гори трговскиот центар во Кемерово каде загинаа над 60 луѓе


Повторно изби пожар во трговскиот центар во рускиот град Кемерово каде утринава беа локализирани огнените јазици кои се раширија вчера од кино салите на четвртиот кат.

Повторно изби пожар во трговскиот центар во рускиот град Кемерово каде утринава беа локализирани огнените јазици кои се раширија вчера од кино салите на четвртиот кат. Во пожарот синоќа животот го загубија над 60 луѓе, но се уште се пребројуваат жртвите, а голем број и понатаму се водат за исчезнати. Како што наведуваат очевидци од зградата повторно се издига дим, пренесе „Раша тудеј“.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно