Подигнале дрон на небото над Аушвиц. Кога ќе видите што снимил, ќе ви се заледи крвта! (видео)

Подигнале дрон на небото над Аушвиц. Кога ќе видите што снимил, ќе ви се заледи крвта! (видео)


Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон!

Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите од страна на советските трупи, страшната атмосфера и натаму е присутна во нацистичкиот концентрационен логор Аушвиц во Полска. 

Подигнат е 1940 година, а ослободен е 5 години подоцна. Навистина е трагично што такво место е користено да предизвика смрт кај толку невини лица.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно