Подигнал дрон над зоолошка за да ги снима мајмуните. Набрзо сфатил дека тоа било голема грешка (Видео)

Подигнал дрон над зоолошка за да ги снима мајмуните. Набрзо сфатил дека тоа било голема грешка (Видео)


Во зоолошка градина во Холандија снимена е неверојатна глетка.

Еден човек подигнал дрон за да ги снима мајмуните, кога еден од нив одлучил да го нападне леталото. Погледнете колку навистина се паметни шимпанзите…


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно