Почина еден од најдобрите НБА играчи !

Почина еден од најдобрите НБА играчи !


Поранешниот НБА играч Расуал Батлер (38) и неговата сопруга Леа Лабел го загубија животот во сообраќајна несреќа во предградие во Лос Анџелес.

До трагедијата дошло кога Батлер изгубил контрола над автомобилот и удрил во ѕид. Несреќата се случила во два часот наутро. Батлер беше избран од Мајами на драфтот во 2002 година, а играше за Њу Орлеанс, Клиперси, Булси, Багс, Пејсерси, Визардс и Сан Антонио Спарс. 

Ќе биде запаметен како играч кој прикажувал најатрактивни потези во најквалитетната кошаркарска лига во светот.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно