По линчот се појави во јавноста - еве како Марко Ѓуриќ изгледа по тортурата од албанските специјалци

По линчот се појави во јавноста - еве како Марко Ѓуриќ изгледа по тортурата од албанските специјалци
Марко Ѓуриќ стигна на состаноткот во Преставништвото каде присуствуваше и претседателот на Србија, Александар Вучиќ и политичкиот лидер на Србите од северно косово откако вчера на Косовска Митровицс и Приштина преживеа брутален линч од страна на специјалните едининици ROS. 

На Ѓуриќ му била укажана помош во Куршумлија, а потоа во Клиничкиот центар во Белград. Се очекува темата да биде ситацијата и сите последници од вчерашното случување на Косовска Митровица и Приштина, како претставниците на Србија би донеле одлука дали да останат во ковоската влада. 

Ова прашање било отворено вчера по бруталното апсење на директорот на Канцеларијата за КИМ Марко Ѓуриќ и линчот на кој го изложиле косовските специјалци вчера.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно