ПМ10 честичките стигнаа и до Вевчанскиот карневал

ПМ10 честичките стигнаа и до Вевчанскиот карневал


Вевчанци и оваа година со своите маски ги забавуваа бројните посетители на традиционалниот Вевчански карневал.

Преовладуваат маски за загадувањето со ПМ10 честичките во воздухот, актуелизирањето на спорот со името, двојазичноста и притворените за настаните во Собранието од 27 април минатата година. Вечерва во пресрет на дочекот на Новата година по стариот календар, посетителите ќе имаат прилика да уживаат и во настапите на Џамбо Агушев Оркестар, Блага Петреска и Чалгија Саунд Систем.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно