ПЛАНИРАЛА ВИКЕНД СО ЉУБОВНИКОТ: Но мажот се вратил ПОРАНО, сето тоа завршило со интервенција од ПОЛИЦИЈА!

ПЛАНИРАЛА ВИКЕНД СО ЉУБОВНИКОТ: Но мажот се вратил ПОРАНО, сето тоа завршило со интервенција од ПОЛИЦИЈА!


Необичен случај се случил во Германискиот град Бремен, каде поради една жена и нејзиниот љубовник полицијата морала дури два пати да интервенира.

Германката (38) планирала да помине време со љубовникот, меѓутоа нејзиниот сопруг изненадно се вратил дома порано од планираното. Љубовникот баш како на филм, се сокрил во гардероберот, а неверната жена дошла до луда идеја како да избегне нејзиниот маж да открие дека има уште еден маж  во нивниот стан. 

Поради тоа, таа почнала да му вика на мажот и да предизвикува кавга, како би добила на време за да успее нејзиниот љубовник да се сокрие. Соседите, загрижени дека е во прашање семејно насилство, ја повикале полицијата. Полицијата се обидела да го смири „раскараниот“ пар, но тоа тоа не им тргнало баш од рака, па ги однеле во станица за да „оладат.“ Меѓутоа, потоа се случило уште нешто ПОЛУДО. 

Не многу долго после сето тоа, полицијата е повикана на интервенција во истиот стан. Несреќникот во гардероберот не можел да излезе од заклучениот стан, па ги повикал пријателите да му помогнат. А тие со нога ја искршиле вратата. 

Полицијата не дала известување дали љубовникот завршил во иста ќелија со парот!

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно