Певаљка Дачиќ-Пачиќ, опет пева, ал у другом тоналитету

Певаљка Дачиќ-Пачиќ, опет пева, ал у другом тоналитету


Дачиќ-Пачиќ, на Ердоган му ја пееше “Осман ага“, сега по желба на Коѕијас му ја пее “Тамо далеко“, песна за неостварениот сон на Дачиќ и такви како него Србија на море.

Кафанска певаљка Дачиќ, во негов кафански манир, во паузата од пеењето пак јадеше, не скара туку трици за Македонија.Порака до неа до певаљката е нека си го гледа пеењето.Политиката нека им ја препушти на попаметни од него.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно