Пет тајни места кои не смеат да бидат на „Гугл Мапс“, еве и зошто (Видео)

Пет тајни места кои не смеат да бидат на „Гугл Мапс“, еве и зошто (Видео)


Не се сите места отворени за јавност од очигледни причини – владите и тајните друштва кријат многу нешта, барем така веруваат теоритичарите на заговори.

Тие места на „Гугл Мапс“ се појавуваат пикселизирани, заматени, а понекогаш и избришани – едноставно цензурирани. Во видеото  погледнете пет тајни места кои не можете да ги најдете на „Гугл Мапс“. 


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно