Пет лица повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Пет лица повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево
Пет лица се здобиле со повреди во сообраќајна несреќа што се случила вчера во 19.35 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу селата Мешеишта и Требеништа. 

Според информациите на МВР, дошло до судир помеѓу автомобил „ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од И.Б. (36) од село Мешеишта и „опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.М. (41) од Скопје. Од судирот со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во „опелот“ С.М.(61) и А.М. (66). Тие биле пренесени и задржани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. 

Со телесни повреди се здобил друг сопатник во „опелот“ А.Г.Г. (36) од Скопје, како и возачите на двете возила. По укажаната помош тие биле пуштени на домашно лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно