Ова се случува кога пијан Чех ќе се спречка со македонската Фаланга – Видео

Ова се случува кога пијан Чех ќе се спречка со македонската Фаланга – Видео


Македонските навивачи на Европското првенство во ракомет, кое е во самата завршница ги собраа симпатиите на домаќинот, но очигледно на еден Чех во Вараждин нешто му засметало од навивањето на Фалангата.

На интернет излезе видео, како пијан навивач на Чешка за време на трилер-мечот во групата 2 во главната фаза во Вараждин има ситен контакт на трибината со дел од македонските навивачи, но инцидентот заврши со брза реакција на редарската служба која го отстрани Чехот од трибините.

Погледнете го видеото ТУКА.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно