Ова 11 годишно девојче сонува да биде шампион во Ф1

Ова 11 годишно девојче сонува да биде шампион во Ф1


Џуџу Нода на прв поглед е како и секое друго 11 годишно девојче.

Таа го сака своето семејство и животните. Но нејзината најголема желба е да стане првата шампионка во Формула 1 и веќе работи на остварување на своите соништа. 

Всушност таа е најмладиот возач кој добил спонзорство во Ф3 трките. Најголемата инспирација за Џуџу е нејзиниот татко, возачот во Формула 1, Хидеки Нода. 

Погледнете повеќе во видеото подолу.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно