Ограбена продавница во Велес, вработената повредена

Ограбена продавница во Велес, вработената повредена


Вчеравечер околу 20 часот во продавница на ул. „Димитар Влахов" во Велес непознат сторител извршил разбојништво.

Според полицијата сторителот со нож на вработената и нанел повреда на левата дланка, по што одзел околу 25.000 денари и побегнал во непознат правец. 

Велешката полиција презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно