Ограбена аптека на Зегин под железничка

Ограбена аптека на Зегин под железничка


Маскиран разбојник со пиштол ограбил аптека, при што од вработените го одзел дневниот промет.

МВР соопшти дека синоќа околу 21 часот на улица „Кузман Јосифовски Питу“ кај железничка станица, во аптека „Зегин“, маскирано лице со закана со пиштол извршило разбојништво над двајца вработени, одземајќи го дневниот промет. Од полицијата информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно