Обвинителството на Косово има индиции за убиството на Оливер Ивановиќ

Обвинителството на Косово има индиции за убиството на Оливер Ивановиќ


Косовското обвинителство располага со определени докази за убиството на лидерот на косовските Срби, Оливер Ивановиќ, изјави главниот обвинител, Александар Лумези.

Тој кажа дека обвинителството има докази, но треба да се преземат мерки за откривање на сторителот на делото. Лумези додаде дека иако Приштина побарала, од Белград не добиле информации со кои српските правосудни органи располагаат во врска со убиството.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно