Објавено несекојдневно видео: Војник за малку ќе му ја откинел раката на Тито!

Објавено несекојдневно видео: Војник за малку ќе му ја откинел раката на Тито!


Кога Јосип Броз Тито бил во официјална посета на Шведска, војникот ненамерно му ја заглавил раката меѓу каросеријата и вратата, која ја затворил веднаш без да провери.

Тито веднаш писнал од болка по што војникот веднаш реагираше, па ја затвори вратата. 

Погледнете на видеото...


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно