Ново видео од бруталното апсење: Специјалци го влечат Ѓуриќ на колена по улица

Ново видео од бруталното апсење: Специјалци го влечат Ѓуриќ на колена по улица


На социјалните мрежи се појави ново видео од бруталното апсење на Марко Ѓуриќ, а како што може да се види на видеото специјалците го влечат на колена по улица.

По апсењето тој е пренесен во Приштина каде дал изјава пред судот за прекршоци, па е донесена одлука за депортирање и тој е пренесен преку административниот премин Мердаре каде го превземала српска полиција.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно