Нејмар во Премиерлигата

Нејмар во Премиерлигата


Жозе Мурињо е заинтересиран за Нејмар, а според медиумите Јунајтед ќе се обиде да го ангажира летово.

Мурињо сака да го засили составот за наредната сезона, зашто сака да ја освои титулата во ПЛ, па како идеално решение го гледа Бразилецот.

За потписот на фудбалерот на ПСЖ интерес покажуват Реал Мадрид, но очигледно Јунајтед е во подобра позиција.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно