Не е само Скопје и во Приштина протести против загадениот воздух(ВИДЕО)

Не е само Скопје и во Приштина протести против загадениот воздух(ВИДЕО)


Голем број граѓани протестираа во Приштина против алармантното загадување на воздухот.

На протестите учество завземаа и претставници на политичките партии, како и пратеници на Демократскиот сојуз на Косово. 

Тие носеа маски на лицето, а маски носеа и приоадниците на полицијата што го обезбедуваа протестот. Косово воведе итни мерки против загадувањето, меѓу кои и движење на возилата пар-непар.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно