Навивачите на Олимпијакос уште еднаш покажаа дека се дивјаци (ВИДЕО)

Навивачите на Олимпијакос уште еднаш покажаа дека се дивјаци (ВИДЕО)


Големото грчко дерби помеѓу Олимпијакос и АЕК го одбележаа сериозни инциденти.

Домашниот тим имаше предност од 1-0, но гостите дојдоа до победата со два гола во финишот. Тоа беше прични навивачите на Олимпијакос да го загубат разумот и со факели удрија по гостинските фудбалери. 

Тие дури и влегоа на теренот на стадионот „Караискаки“ за да се пресметаат со фудбалерите на АЕК. Навремената интервенција на полицијата спречи поголем инцидент.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно