Нападнат пратеникот Горан Милевски среде плоштад!

Нападнат пратеникот Горан Милевски среде плоштад!


Во 16,30 часот Г.М пријави дека додека се движел по плоштад Македонија бил нападнат од едно лице. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот, велат од МВР за настанот.

Дали и покрај сите превземени мерки за безбедност на пратениците, истите се сигурни?

Се надеваме дека МВР после ова ќе превземе посериозни мерки за безбеднот на пратениците, кусо изјави за ИнфоЦентар пратеник од владејачката СДСМ. 

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно