МВР во две акции заплени 143 килограми марихуана

МВР во две акции заплени 143 килограми марихуана


Во две одвоени акции на МВР полицијата вчера запленила 143 килограми марихуана.

Во првата акција биле запленети 55 килограми марихуана која на нарко пазарот е со вредност од 150 илјади евра. Од слобода биле лишени седум лица, од кои шест македонски државјани и едно лице од Албанија. Дрогата била запленета во близина на Маврови Анови на патниот правец Дебар-Гостивар.

Во вториот случај на граничниот премин Деве Баир при преглед на товарно возило полицијата запленила 88 килограми марихуана спакувана во најлонски фолии во внатрешноста на приколката.


Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно