Мурињо потпиша нов договор со Јунајтед

Мурињо потпиша нов договор со Јунајтед


Конечно фановите на Манчестер Јунајтед немаат потреба да се грижат, Жозе Мурињо стави потпис на нов договор.

Манчестер Јунајтед на својата официјална страница објави дека Португалецот потпишал нов договор со клубот од „Олд Трафорд“ со важност до 2020 година.

„Жозе веќе направи многу за Манчестер Јунајтед. Среќен сум што нашата соработка продолжува. Тој е човек кој донесе новитети и енерија во нашиот клуб“, изјави Ед Вудворд.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно