Мурињо доби жена за директор

Мурињо доби жена за директор


Манчестер Јунајтед усепа да направи трансфер во финишот на сезоната и тоа од редовите на Тотенхем.

Ребека Бритаин ќе биде новиот генерален секретар на „црвените ѓаволи“, а во пракса ќе биде и директор на спортскиот сектор. Воедно ова ќе биде првпат на оваа позиција да биде жена.

Оваа функција претходно на „Олд Трафорд“ беше поделена помеѓу тројца, а сега Ребека сама ќе се справува. Таа за Мурињо ќе биде нешто што во Реал беше Хорхе Валдано, во Челзи, Мајкл Еменал и Марко Бранка во Интер.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно