Мртва жена пронајдена во куќа во Скопје

Мртва жена пронајдена во куќа во Скопје


Во 15 часот вчера во Секторот за внатрешни работи-Скопје од Итната медицинска помош е пријавено дека во селото Волково е пронајдена почината жена во куќа.

Се работи за 71-годишната Г.В. како што информираат од полицијата. Увид на местото на настанот извршиле увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје и Јавен обвинител. 

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно