Момчиња претепани во студентскиот Пелагонија

Момчиња претепани во студентскиот Пелагонија
Во 04 часот и 40 минути утрово, 20-годишниот Г.Д. од Дојран пријавил дека истиот ден околу 04 часот во ходникот на Студенски дом “Пелагонија“ во Скопје, тој и неговиот другар А.В. од село Злаести, биле физички нападнати од лицата Д.С. од Пробиштип, К.К. и Т.Н. двајцата од Струга и од уште едно непознато лице. 

Притоа напаѓачите ги удирале Г.Д. и А.В. со раце и нозе по главите и телата, при што им нанеле видливи повреди. 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно