Момче прободено со остар предмет на ,,Рекорд''

Момче прободено со остар предмет на ,,Рекорд''


Момче е прободено со остар предмет во пределот на стомакот од страна на две лица на автобуската постојка „Рекорд“ во центарот на Скопје, соопшти МВР.

Инцидентот се случил попладнево околу 12:40 часот, а во нападот е прободен З.Т., роден 2001. Со возило на итна медицинска помош е префрлен во ГОБ Св.Наум Охридски. 

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно