Мигранти скриени во вагон

Мигранти скриени во вагон


Цариник на граничниот премин „Табановце“ пријавил дека при контрола во вагон од товарен воз кој сообраќал на релација Грција - Унгарија,  пронашол четири мигранти од  Авганистан и еден од Иран. 

Со лицата бил извршен разговор, по што биле пренесени и предадени во транзитен камп Табановце за понатамошна постапка.

Текстот не смее да се печати или емитува без согласност и договор од редакцијата на ИнфоЦентар.Мк

Актуелно